V četrtek, 18. maja se je skupina osmih učencev naše šole udeležila zaključnega srečanja šol, ki so sodelovale v Projektu cajon.

Cajon je leseno tolkalo škatlaste oblike, na katerem se sedi in hkrati igra z rokami. V zadnjih letih postaja vse bolj priljubljeno, saj nadomešča bobne, igranja nanj pa se lahko loti vsakdo.

V Škofji Loki, kjer je potekalo srečanje, so se zbrali učenci iz šestih šol in se predstavili z različnimi skladbami. Naši učenci, ki so si izbrali ime Pivški škatlarji, so zaigrali skladbo Ena, dva, cha cha cha, ki jo je napisal vodja projekta prof. Jaka Strajnar.

Ob koncu so vsi udeleženci, ki jih je bilo 65, skupaj zaigrali skladbo Cajonomanija 2024, ki jo je vodja napisal prav za to priliko.