Skoči na glavno vsebino

OŠ Pivka že četrto leto sodeluje v projektu SKUM, ki učencem omogoča neposreden stik z umetnostjo. Pri tem sodelujemo z umetniki z različnih področij.

Delo na daljavo je naše načrte popolnoma spremenilo. Kljub mnogim oviram smo se odločili, da dva glasbena dogodka izpeljemo preko aplikacije Zoom.

Operni pevec Jure Počkaj je učencem devetih razredov predstavil spevoigro Miroslava Vilharja Jamska Ivanka, osmošolcem pa Mozartove opere. K sodelovanju je pritegnil tudi dirigentko in pianistko Mojco Lavrenčič.

Takšen način dela seveda še zdaleč ni primerljiv z živim nastopom glasbenika. Učenci so predvsem pogrešali skupno prepevanje z opernim pevcem. Vendar pa je dogodek zanje pomenil prijetno popestritev šolskega vsakdanjika.

V naslednjem mesecu načrtujemo še tretji obisk Jureta Počkaja, tokrat ,,v živo.”

Upam, da nam bo uspelo!

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost