Skoči na glavno vsebino

17. novembra je na Osnovni šoli Pivka potekala prva letošnja aktivnost Erasmus+ projekta EUvalues for inclusion (EUvrednote za inkluzijo). Deset navdušenih učencev iz devetih razredov je nestrpno čakalo na klepet s sovrstniki iz Italije, Poljske in Španije preko Zoomove povezave. Vseh skupaj jih je sodelovalo 40. Učence je španska koordinatorka razdelila v štiri skupine po deset učencev mešanih narodnosti. Čeprav je v prvih nekaj minut prevladala tišina, so mladi led kmalu prebili, in začeli so zanimivi razgovori. Prvo snidenje je bilo predvsem namenjeno medsebojnemu spoznavanju. Učenci so opisali sebe, svoje konjičke, kraj bivanja in širšo državo. Včasih se je zgodilo, da so tujci zamenjali Slovenijo za Slovaško, kar smo pa že vajeni. Niti niso vedeli, kje Slovenija leži. Zato je toliko bolj pomembno, da se mladi vključijo v podobne mednarodne izobraževalne projekte, saj poleg osebne rasti promovirajo tudi prepoznavnost naše male Slovenije. V razgovoru s sovrstniki so tudi poudarjali pomembnost spoštovanja človekovih vrednot za sožitje v Evropski uniji, kar so dandanes obstala na stranskem tiru. Virtualno srečanje se je v marsikateri skupini podaljšalo, kar je seveda zelo pozitiven znak za naprej. Sklenili so nova prijateljstva in nestrpno čakajo na podobne priložnosti in aktivnosti, ki jim bodo popestrile delovne dni in skrbi, s katerimi se soočajo vsak dan.

koordinatorka mag. Magdalena Bobek

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost