Skoči na glavno vsebino

Osnovna šola Pivka že tretje leto, pod vodstvom knjižničarke Mirjam Francetič, sodeluje v mednarodnem projektu Branje ne pozna meja. V letošnjem šolskem letu smo se učiteljice: Jasmina, Tjaša in Sabina s Podružnične šole Šmihel odzvale njenemu povabilu k sodelovanju. V projekt je bila poleg naše podružnice vključena še Podružnična šola Ivana Gorana Kovačiča iz Severina na Kupi. Bistvo projekta je, da slovenski učenci preberejo prevedeno delo hrvaškega avtorja, hrvaški učenci pa prevedeno delo slovenskega avtorja.  Tako sem z učenci 1. in 2. razreda prebrala pravljico Grigorja Viteza Zrcalce, učiteljici Jasmina in Tjaša pa sta z učenci 3. in 4. razreda prebrali zgodbo Kašmirja Huseinoviča Lektor Jakob. Obe knjižni deli smo spremenili v dramsko uprizoritev in ves čas pridno vadili za obisk. Med tem časom pa so hrvaški učitelji z njihovimi učenci prebirali pesmi Otona Župančiča iz zbirke Mehurčki.

V petek, 8.6.2018 smo obiskali učitelje in učence PŠ Severin na Kupi, kjer smo predstavili dramski igrici, poslušali glasbeni program hrvaških učencev in recitacije Župančičevih pesmi. Sledil je ogled šolskih prostorov in bližnje okolice, športne igre med našimi in hrvaškimi učenci, ogled mesta Ogulin z znamenitostmi ter obisk Festivala bajk v Ogulinu, ki so se ga naši učenci najbolj veselili. Dan je minil v prijetnem in zadovoljnem vzdušju, naši učenci so igrici brezhibno odigrali in mislim, da bo sodelovanje v projektu obrodilo sadove tudi v prihodnje, ko se jeseni znova srečamo.

(Skupno 233 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost