Skoči na glavno vsebino

Kljub temu, da zima v zadnjih tednih ni nič kaj prida, smo se učenci in učiteljice OŠ Pivka odločili, da jo dokončno preženemo iz naših krajev. Tudi počitnice niso bile ovira, da se ne bi udeležili 24. tradicionalne pustne povorke Pust je pršu v Ilirski Bistrici.

Več kot štirideset pravljičnih junakov, med katerimi so bile Rdeča kapica, babica, lovec in volk, pa samorog in vila, šivilja Bogdanka in čarovnica so z Jurijem Murijem in črnkami zarajali po mestnih ulicah. Pa tudi harmonikaši so bili z nami in z veselimi vižami spremljali naš sprehod mimo številnih obiskovalcev povorke. Starši so nas navdušeno pozdravljali in fotografirali, med množico smo prepoznali kar nekaj naših sošolcev.

Ob zaključku smo se okrepčali z joto in sokom ter posladkali s slastnimi krofi. Bilo nam je lepo, zato naslednje leto zagotovo ne bomo manjkali.

Kristina Vatovec

 

(Skupno 404 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost