Skoči na glavno vsebino

Na Osnovni šoli Pivka smo že pred tremi leti po zaključku šolskega leta uvedli bralno počitniško dejavnost S knjigo na morje. Tudi letos smo 28. junija odšli v Izolo, v San Simonov zaliv, kjer smo plavali ter doživeli počitniški dan s knjigo. Pod borovci so oživeli pravljični junaki iz knjige Gusarja Berta, Mačka Findusa, Morske deklice in še nešteti drugi, ki so jih učenci prinesli s seboj in jih prebirali. Pravljice in zgodbe so jim brale tudi učiteljice. Število poletnih bralcev iz leta v leto narašča, letos nas je bilo kar 77 učencev in 13 učiteljic. V popoldanskem času smo si bralne dejavnosti in plavanje popestrili s spuščanjem po toboganu, pico in sladoledom. Ogledali smo si tudi marino in staro mestno jedro v Izoli. Ob koncu dneva smo se vsi strinjali, da je to bila zanimiva in prijetna življenjska izkušnja, ki spodbuja, da bodo učenci tudi izven šolskega okolja razvijali branje, poslušanje, govorjenje in sodelovalne oblike dela, ki jih vračajo h knjigi in krepijo njihov razvoj v zrelega bralca.

mag. Mirjam Francetič, vodja knjižnice na OŠ Pivka

20160628_172632

(Skupno 332 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost