Skoči na glavno vsebino

V sredo, 4. 5. 2022, in torek, 10. 5. 2022, je učence 6. b  obiskala pripovedovalka in pedagoginja Špela Frlic, ki sodeluje v projektu SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo). Z učenci je pri pouku slovenščine izpeljala pripovedovalski delavnici, na katerih so se učili umetnosti pripovedovanja in se tudi sami preizkusili v vlogi pripovedovalca.

Preko doživetih pripovedi je pripovedovalka Špela Frlic šestošolce najprej popeljala v pravljični svet zgodbe. Učenci pa so z aktivnim poslušanjem pripovedi krepili občutek za zgodbeno strukturo, s katero so se pred tem že seznanili tudi pri pouku slovenščine. Nato so se tudi sami preizkusili v spontanem ustnem tvorjenju in pripovedovanju zgodb. Pri tem so jim bile v pomoč pripovedovalske kocke in prosojnice. Najbolj pogumni pa so si zgodbe celo izmišljevali sproti pred tablo in sošolci.

(Skupno 312 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost