Skoči na glavno vsebino

S slavnostnim koncertom v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji se je v nedeljo, 30. junija 2019, zaključil Slovenski otroški zbor 2019.

To je projektni zbor, ki se vsako leto konec junija zbere v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani. Izbrani mladi pevci iz vse Slovenije in zamejstva teden dni prepevajo in se družijo ob najrazličnejših aktivnostih. Druženje zaključijo z dvema koncertoma.

Umetniški vodja in dirigent zbora je Damjan Močnik. Letos mu je pri zahtevnem delu pomagala dirigentka Nadja Janežič.

Da so pevci naše šole res odlični priča tudi dejstvo, da je bilo med sto pevci, ki so letos opravili avdicijo za SOZ, kar petnajst naših učencev. Zborovske izkušnje in pevsko znanje, ki so ga pridobili, bodo v naslednjem šolskem letu zagotovo pripomogle k še lepšemu in boljšemu prepevanju naših pevskih zborov.

(Skupno 362 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost