Skoči na glavno vsebino

V  okviru  projekta  Dnevi  evropske  kulturne  dediščine  poteka  tudi  v  Sloveniji  teden  kulturne  dediščine  od  1.  do  8.  oktobra  2016.

Učenci  predmetne  stopnje  OŠ  Pivka  smo  danes,  7. 10. 2016,  spoznavali  kulturno  dediščino  na  Pivškem.  V  delavnicah  smo  s  pomočjo  učiteljev  in  zunanjih  izvajalcev  pletli  izdelke  iz  ličja,  predli  volno  na  kolovratu, oblikovali izdelke  iz čebeljega  voska,  izdelovali  rože  iz  krep  papirja,  vezli  prtičke,  peli  ljudske  pesmi  in  zapisovali  ljudsko  izročilo.  Iz  lesa  in  gline  je  nastalo  kmečko  orodje  in  pribor  ter  glinena  posoda.  Kuhali  smo  preproste  in  praznične  kmečke  jedi  ter  opisovali  ljudske  običaje,  značilne  za  naše  kraje. Skupine  učencev  pa  so  si  v  okoliških  vaseh  ogledale  primere  starega  vaškega  stavbarstva  ter  zapisale  zgodovinske  posebnosti  cerkva,  vodnjakov,  kapelic,  kamnitih  križev  in  kmečkih  hiš  (Šobčeva  domačija  in  Jerčinova  hiša  na  Kalu  ter  Strmcova  hiša  v  Kleniku). Obogateni  z  novimi  spoznanji  o  bogati  in  pestri  pivški  kulturni  dediščini  smo  ob  zaključku  kulturnega  dne  pripravili  razstavo  v  šolski  avli  in  Krpanovem  domu.

Vabljeni  k  ogledu!

(Skupno 331 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost