Skoči na glavno vsebino

20161227_151552[1]

V okviru bralnih dejavnosti, ki jih na Osnovni šoli Pivka izvajamo med počitnicami, smo si v torek, 27. decembra, ogledali praznično okrašeno Ljubljano. Namreč, že nekaj let zapored učencem knjižničarka in nekatere učiteljice omogočamo, da doživijo bogato in čudovito okrašeno praznično prestolnico, da pobrskajo, kaj vse ponujajo stojnice na prazničnem sejmu, si ogledajo jaslice v Frančiškanski cerkvi ter na Bregu pred Zoisovo palačo ter izvedejo bralne predstavitve Ljubljane. Nikakor pa ne pozabimo tudi na čaj v Mestni hiši, kjer občudujemo novoletno okrašeno jelko, na Mestnem trgu pa učencem Dobra vila in Dedek Mraz ˝uresničita˝ še zadnje želje za prihajajoče leto.

Seveda učencem ob tej priliki razkažemo tudi najpomembnejše zgodovinske spomenike in kulturne ustanove. Med njimi smo letos obiskali Knjižnico Otona Župančiča, Narodno univerzitetno knjižnico, se povzpeli na Ljubljanski grad ter doživeli v Šolskem muzeju učno uro naših prababic in pradedkov.

mag. Mirjam Francetič

 

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost