Skoči na glavno vsebino

V okviru dneva slovenske hrane, je dne 19.11.2021, potekal projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, za katerega je leta 2011 dala pobudo Čebelarska zveza Slovenije, ko se je projekt tudi prvič izvedel na vseslovenski ravni.

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je bil enajsti po vrsti, njegov slogan pa se je glasil »Zajtrk s sadjem – super dan!«

Glavni namen projekta je, da spoznamo pomen kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva in varovanja okolja. Glavni cilj pa je, da se zavedamo, kako zelo pomemben je zajtrk za zdravo in uravnoteženo prehrano.

9.A
PRIPRAVLJENI ZAJTRKI UČENCEV 9.A ODDELKA
9.A
9.A
7.A
PRIPRAVLJENI ZAJTRKI UČENCEV 7.A ODDELKA
7.A
7.A
IZDELOVANJE PLAKATA – ŠOLSKA SHEMA SADJA IN ZELENJAVE
ZAJTRK S SADJEM – SUPER DAN!
… IN 6.B ODDELKA
KONČNA IZDELKA UČENCEV 6.A …

In še nekaj zanimivosti za konec:

Ali veš, …

…, da jablana raste na vseh celinah sveta?

Botaniki predvidevajo, da je domovina žlahtne jablane Kavkaz oz. širše območje osrednje Azije. Žlahtno jablano so že nekaj sto let pred našim štetjem razmnoževali s cepljenjem. V Evropo so jo zanesli Rimljani in druga seleča se ljudstva.

 …da se je sadjarstvo v Sloveniji najprej pojavilo na …

Primorskem, kamor so Rimljani razširili oljko, mandljevec, breskve in marelice ter fige.

(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost