Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16. 5. 2019, je učence izbirnega predmeta retorika še zadnjič obiskala gledališka pedagoginja iz Gledališke šole Talia in poznavalka umetnosti pripovedovanja Samanta Kobal, ki sodeluje v projektu SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo). Z učenci je izpeljala še zadnje dejavnosti, v sklopu katerih so spoznali, kako pomembno je, da je govorec pri svojem nastopanju in drži sproščen. S pomočjo dinamične igre so izkusili vajo za koncentracijo, spoznali pomen pravilnega dihanja, pozorni pa so bili še na telesno držo, kar so s pomočjo komentarjev umetnice tudi demonstrirali. Sledila je še izvedba načrtovanih nastopov, ki jih je spremljalo budno oko Samante Kobal. Po nastopu so učenci dobili tudi povratno informacijo o izvedenih nastopih.

Na delavnicah so bili učenci ves čas zelo aktivni in prizadevni, ni jim bilo težko preizkusiti svojih govorniških spretnosti. Bodoči spretni in navdušeni govorci so pridobili zelo veliko koristnih napotkov, ki jim bodo v njihovi prihodnosti še kako prišli prav.

 

(Skupno 248 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost