MLADINSKI ODSEK PLANINSKEGA DRUŠTVA POSTOJNA

vabi na

družinski izlet po Kettejevi Poti

Ketejeva pot se je zasnovala ob 130-letnici rojstva pesnika Dragotina Ketteja (*19. januar 1876, Prem pri Ilirski Bistrici – †26. april 1899, Ljubljana) Začrtalo jo je Društvo Kettejeva pot, z namenom predstaviti »pesnika z veselo in neomadeževano dušo«, kot je o njem zapisal prijatelj Ivan Cankar, ter nas popeljati po krajih v zaledju najvišjega nealpskega vrha v Sloveniji – Velikega Snežnika (1796 m).

KDAJ:                      v soboto, 12. februarja 2022

ZBORNO MESTO:   ob 8.00 pri Osnovi Šoli Dragotina Ketteja  v Ilirski Bistrici

ZAKLJUČEK:            približno ob 12.00

TEŽAVNOST:            Pohod traja približno 3 ure. Pot ni težavna in je primerna za otroke od 5 leta naprej.

OPREMA:                   pohodna obutev, vremenu primerna oblačila, nahrbtnik

HRANA, PIJAČA:       voda ali nesladkan čaj, sendvič ali dva, suho sadje ali drugi zdravi prigrizki

CENA:                       0 €

VODJA:                     Erika Mahnič (051 245 601) in Martin Mahnič

PRIJAVE:                  najkasneje do petka, 11.6.2021, do 18.00 ure Eriki na telefonsko številko ali na mail erikamahnic@gmail.com

V primeru slabega vremena bo izlet odpovedan, o čemer bomo prijavljene obvestili telefonsko ali na spletni strani PD Postojna najkasneje do petka popldan, 11.6.2021.