Skoči na glavno vsebino

31.3. 2017- Prihod na Vojsko

 

Pot smo začeli okoli osme ure v Pivki. Do Idrije smo se vozili približno uro in pol, ter si tam ogledali znameniti Antonijev rov. Tam smo izvedeli, da so na začetku kopali le s klinom in kladivom ter tako vztrajno na dan prekopali le 1,5 cm. Vodička nam je povedala, da je bila na začetku življenska doba rudarjev le 30 let ali mogoče včasih malo več ter, da so čez nekaj desetletji šele uvedli zaščitno opremo in so na ta način tudi podaljšali  življensko dobo. Najbolj znimivo pa je bilo to, da so tudi v rudnikih praznovali novo leto in, da je ta rudnik drugi največji rudnik na svetu. Ko smo kmalu zatem prispeli v CŠOD na Vojskem, smo skupaj z učenci osnovne šole Gradec, iz Litije, v jedilnici doma izvedeli natančna navodila. Potem pa smo končno vsi veseli tekli v svoje sobe. Po kosilu smo Pivčani odšli v gozd ustvarjati bivake ter se igrati različne socialne igre. Pred večerjo smo si ogledali tudi različne živali, ki jih imajo v domu med njimi so bile činčila, veliko hrčkov, legvan, kača, želve, paličnjaki, skakači,…

Po večerji smo imeli kviz, ki je potekal po celem domu in pri katerem je zmagala skupina iz Pivke, v kateri so bili Anja, Matic in Veronika.

Vsi upamo da se bomo ponoči lepo naspali, saj nas naslednje dni čakajo res zelo zanimive dogodivščine.

Lara

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost