Skoči na glavno vsebino

V torek, 23. aprila 2019 je po celi državi potekal dogodek Vseslovensko petje s srci. Namen dogodka je bil, da se državljanke in državljani Republike Slovenije ter Slovenke in Slovenci v sosednjih državah in drugod po svetu združijo v skupnem prepevanju slovenskih pesmi kot poklon sebi, slovenskemu jeziku, kulturi in državi.

Dogodku smo se pridružili tudi učenke in učenci ter učiteljice in učitelji naše šole. Na predmetni stopnji smo se zbrali v šolski avli. Po kratkem nagovoru gospe ravnateljice smo ob spremljavi harmonike, kitare in cajona zapeli znano slovensko pesem Tri planike. Učenci razredne stopnje so skupaj z učiteljicami prepevali na svojih hodnikih. Izbrali so pesmi Jaz pa pojdem na Gorenjsko in Ob bistrem potoku je mlin.

Na podružnični šoli v Šmihelu pa so se odločili kar za tri slovenske ljudske pesmi:  Marko skače, Lisička je prav zvita zver in Čukova ženitev.

Posnetka:

(Skupno 248 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost