Skoči na glavno vsebino

V  četrtek,  23. 6. 2016,  je  bilo  v  športni  dvorani  Skala  zelo  živahno,  saj  je  v  njej  potekala  prireditev,  ki  so  jo  pripravili  učenci  in  učitelji  OŠ  Pivka  ob  koncu  šolskega  leta  ter  ob  25.  obletnici  državnosti.

Na  prireditvi,  ki  sta  jo  povezovala  navihana  Vanessa  Česnik  in  pozabljivi  Matija  Kristan,  je  v  deklamacijah   pesmi  slovenskih  avtorjev  ter  v  avtorski  pesmi  šestošolke  Eme  Pašić  svoj  poklon  doživela  domovina,  v  verzih  pa  so  misli  nastopajočih  že  bežale  v  brezskrbne  počitniške  dni.

Člani  dramskega  krožka  so  v  igrici  obiskali  muco  Copatarico,  številni  veseli  pevci  (člani  glasbenega  krožka,  OPZ,  MPZ  in  učiteljskega  pevskega  zbora)  pa  so  nas  razveselili  z  znanimi  pesmimi  Ptičja  svatba,  Jaz  pa  pojdem  na  Gorenjsko,  Šla  je  botrica  lisica,  Slovenskega  naroda  sin,  Življenje  je  lepo  in  Moje  orglice.  Vsi  zbori  skupaj  so  nas  še  posebej  navdušili  z  ubrano  zapeto  pesmijo  Glasba  mi  je  vse.

In  tudi  plesalo  se  je:  s  plesnimi  točkami  so  se  predstavile  Pikice,  ki  so ločeno  nastopile  v  treh  starostnih  skupinah,  plesalki  Larisa  Urbančič  Đuričič  in  Teja  Volk  sta  usklajeno   odplesali  točko  iz  otroške  freestyle  kategorije,  pa  tudi  mlade  Pike  so  pokazale  svoj  poskočni  ples.

Glasba  je  tudi  del  šolskega  življenja  in  letos  je  začel  uspešno  nastopati  šolski  ansambel,  v  katerem  delujejo  Žiga  Klun,  Kristjan  Arh,  Tomaž  Žele,  Andraž  Volk,  Jon  An  Herlič  ter  Karolina  Marc.  Prireditev  so  popestrili  s  svojim  izborom  popevk.

O  dogajanju  v  minulem  šolskem   letu  je  spregovorila  ravnateljica  gospa  Alenka  Tomšič,  prireditev  pa  so  zaključili  harmonikarji  Matevž  Bratina,  Matija  Maver  in  Anže  Lenarčič  z  znanimi  narodno-zabavnimi  vižami.

Skozi  celo  leto  so  učenci  svojo  domišljijo  lovili  na  papir  in  nastalo  je  literarno  obarvano  šolsko  glasilo  Na  pisanih  krilih  besed.  Izvode  glasila  smo  ponudili  tudi  na  zaključni  prireditvi  in  ob  tej  priložnosti  se  vsem  obiskovalcem  prisrčno  zahvaljujemo  za  zbrane  prispevke   (535,31 €),  s  katerimi  bomo  obogatili  nadaljnje  delovanje  naše  šole.

Lada  Morel  in  Irena  Tot

IMG_0487

IMG_0541 IMG_0535IMG_0531IMG_0526IMG_0520IMG_0516IMG_0511IMG_0510IMG_0504IMG_0493

(Skupno 226 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost